28/Haziran/2012 - Anasayfa // İ.E.T.D. Duyuru Haberi yazdır

ÜYELERİMİZ DİKKATİNE

ÜYELERİMİZ DİKKATİNE

Türkiye genelinde Eczane Teknisyenliği sertifikası almamış meslektaşlarımızın son kez eğitim alabilmeleri için gerekli çalışmalar sona ulaşmış olup Türk Eczacıları Birliğinden 22.06.2012 tarihinde gönderilen yazıda; 26 Nisan 2011 tarih ve 27916 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan 6225 sayılı bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 9.maddesi ile 1219 sayılı Kanuna eklenen maddede “ eczane teknikeri tanımlanmış ve 11.madde ile Mezkur Kanuna “Geçici Madde eklenmiştir. Geçici madde de 3308 sayılı mesleki eğitim kanunu çerçevesinde eczanede çalışan destek personeli eğitimini tamamlamış olanlar eczane teknikeri yetkisiyle çalışabilir şeklinde düzenleme yapılmıştır.

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

                   ÜYELERİMİZ DİKKATİNE..!

              Türkiye genelinde “Eczane Teknisyenliği” sertifikası almamış meslektaşlarımızın son kez eğitim alabilmeleri için gerekli çalışmalar sona ulaşmış olup Türk Eczacıları Birliği’nden 22.06.2012 tarihinde gönderilen yazıda; 26 Nisan 2011 tarih ve 27916 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6225 sayılı bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 9.maddesi ile 1219 sayılı Kanuna eklenen maddede “ eczane teknikeri” tanımlanmış ve 11.madde ile Mezkur Kanuna “Geçici Madde 7” eklenmiştir. Geçici madde 7’de “ 3308 sayılı mesleki eğitim kanunu çerçevesinde eczanede çalışan destek personeli eğitimini tamamlamış olanlar eczane teknikeri yetkisiyle çalışabilir” şeklinde düzenleme yapılmıştır.
          TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda; Eczanede Çalışan Destek Personelinin eğitimini alamamış kişilerinde bu eğitim hakkından yararlanabilmesi amacıyla da bir düzenleme yapılmış olup; tüm Eczacı Odaları bu doğrultuda eğitim programlarına başlamaları konusunda bilgilendirilmişlerdir.
            Türk Eczacıları Birliği eğitim alamamış meslektaşlarımızla ilgili gerekli yürütmenin sadece Eczacı odaları tarafından yapılması yönünde talimat vermiş olup, sertifika sahibi yada sertifikasını henüz almamış eczane çalışanlarının bilgisi ivedilikle sadece Eczacı odalarına bildirilecektir. İstanbul’da bu konuda çalışma sadece İstanbul Eczacı Odası tarafından altyapısı tamamlandıktan sonra istenecektir.
            İnisiyatif almadıkları halde, bu hak kazanımını bazı kişi ve gruplar kendilerine yontmaktadır; meslektaşlarımızın ileriki dönemlerde mağduriyet yaşamamaları adına söz konusu kişilere itibar etmemeleri sadece ve sadece Eczacı Odasından gelecek talep doğrultusunda hareket etmeleri önemle rica olunur.

 

İSTANBUL ECZANE TEKNİSYENLERİ DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU
Ömer Faruk VAROL tarafından yazılan bu haber, 3128 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.T.D. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]