05/Aralık/2011 - Anasayfa // Sgk Duyuru Haberi yazdır

Kamu Kurum iskontoları hakkında

Kamu Kurum iskontoları hakkında

Kamu Kurum ıskontolarının düzenlenmesi ile ilgili olarak Sağlık Uygulama Tebliğinin "Uygulanacak İndirim Oranları" başlıklı 6.41.maddesine göre yapılan düzenlemelerin bazı ilaç firmaları tarafından kabul edilmediği ve uygulanmadığına dair ilgide kayıtlı yazınız ve ekleri incelenmiştir.

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

 
      2010-2012 Orta vadeli mali programı çerçevesinde bütçe disiplinini sağlamak açısından alınacak önlemlerle ilgili ilaç sektörünü temsil eden sendika ve dernekler tarafından imzalanan 01.12.2009 tarihli protokolde 3 yıllık bütçenin sektörel mutabakatla disipline edilebilmesi için alınacak önlemler imza altına alınmıştır. Bu protokole 2010 yılında yapılan Ek protokol de dahil edilmiş ve sektör bu iki protokol hükümlerine uygun olarak Kamu Kurum ıskontosunu uygulamıştır.

Sektörün imzaladığı 01.12.2009 tarihli protokolün 7. Maddesinde "yukarıda belirtilen tedbirlerin bütçe disiplini sağlamak için yeterli olmaması halinde, sektör ile görüşülerek Kamu gerekli tedbirleri alır" hükmü yer almaktadır. Bu hüküm doğrultusunda 2011 yılın da da bir taraftan sektörle gerekli bilgi paylaşımı yapılırken diğer yandan bütçe disiplinini sağlamak için görüşmeler yapılmış ancak mutabakat sağlanamamıştır.

Bu durumda Kurumumuz 2012 yılında bütçe disiplinini sağlamak amacıyla gerekli düzenlemeleri yaparak Resmi Gazetede yayımlamıştır. Firmaların kamu kurum ıskontosunu uygulamak istememesi ile ilgili konu ve eczacıların yeni düzenlemelerden oluşan stok zararlarının karşılanması konuları Genel Müdürlüğümüzün de gündeminde olup değerlendirilmektedir. Bilginizi rica ederim.

 

Prof. Dr.R. Murat KARAŞEN

Genel Müdür V.

 

 
Cemil ATEŞ tarafından yazılan bu haber, 2228 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sgk Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]