01/Aralık/2011 - Anasayfa // İTS Haberi yazdır

Eczane Stok zararları ile ilgili depo seçimi

Eczane Stok zararları ile ilgili depo seçimi

Eczane Stok Kayıtları ve Stok Zararının Karşılanacağı Deponun Tespiti

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

       

Bakanlar kurulu tarafından 10.11.2011 tarih ve 28108 sayılı resmi gazete’de yayımlanan “Beşeri ilaçların fiyatlandırılmasına dair kararda değişiklik yapılması hakkında karar” ile eczanelerimiz tarafından İTS'ye stok bildirimleri yapılmıştır. 18.11.2011 tarih ve saat 20:00’e ait eczane stok kayıtlarıhttp://itsportal.saglik.gov.tr adresinden erişebileceğiniz online işlemler sayfasında yayınlanmıştır. Kayıtlara erişmek, bilgisayarınıza indirmek ve stok zararının karşılanacağı depoyu belirlemek, belirlenmiş depo kaydını değiştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri 16.12.2011 tarih ve saat 18:00'e kadar yapmanız gerekmektedir, aksi takdirde stok zararınız karşılanmayacaktır. Eczanelerimize önemle duyrulur.

l

 
 
18.11.2011 tarihi itibari ile eczane stoklarının kayıtlarına, “Stok Zararı İşlemleri” -> “18.11.2011 Tarihli Eczane Stok Listeleme” alt menüsü ile açılan listeleme ekranından erişebilirsiniz.
 
 
 
 
 
 

Kayıtları kendi bilgisayarınıza indirebilmek için listeleme ekranının sol üst köşesinde bulunan CSV butonuna basınız. Sağ üst köşede “Csv dosyası hazırlama işlemi tamamlandı.” mesajı ile açılan pencere vasıtası ile dosyayı görüntüleyebilir veya bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz. Hazırlandığına dair mesajın görüntülenmesi fakat sorgu penceresinin çıkmaması durumunda aynı işlemi “Ctrl” tuşuna basılı tutarak yapınız veya internet tarayıcı ayarlarınızdan bu site üzerinden açılacak popup lara izin vererek aynı işlemi tekrarlayınız.

  

 
 
 
 
 

Stok zararlarının karşılanacağı deponun belirlenmemesi durumunda “Online İşlemler” sayfasına girdiğinizde yukarıdaki Uyarı penceresi ile karşılacaksınız. Ekranda bulunan “Depo kaydını oluşturmak için tıklayınız” linkine tıklayarak veya “Stok Zararı İşlemleri” -> ”Depo Belirleme” alt menüsüne tıklayarak depo seçme ekranını açınız.

 

 

Açılan ekran vasıtası ile stok zararının karşılanacağı deponuzu seçiniz. Seçim işlemi için depo GLN’ sinin üzerine tıklayınız.

 
 
 
 

Depo seçimi sonrası "Kaydet" butonuna basınız. İşlemi iptal etmek isterseniz ekranı kapatıp yukarıda tarif edilen menü üzerinden işleminizi tekrarlayabilirsiniz.

 

 
 
 

Kaydetme işlemi sonrası işlemin tamamlandığına dair bilgilendirme mesajı alırsınız. 

 
 
 

Belirlediğiniz depo kaydını görüntülemek ve değiştirmek için “Stok Zararı İşlemleri” -> “Depo Görüntüleme ve Güncelleme” menüsüne tıklayabilir, açılan ekranda gelen “Depo Kaydını Değiştirmek İçin Tıklayınız” linkine tıklayarak değiştirme işlemlerini, kaydetme işlemlerindeki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

  İLAÇ VE ECZACILIK MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
Cemil ATEŞ tarafından yazılan bu haber, 2346 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İTS Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.032 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]