27/Ekim/2011 - Anasayfa // İTS Haberi yazdır

Xigris 5 mg İnfüzyon Solüsyon İçin Toz İçeren Flakon

Xigris 5 mg İnfüzyon Solüsyon İçin Toz İçeren Flakon

"Xigris 5 mg ve 20 mg İnfüzyon Solüsyon İçin Toz İçeren Flakon" adlı müstahzarların Tüm Serileri İçin 1. sınıf A seviyesinde Geri Çekme İşlem

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

 

T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'nün 26 Ekim 2011  tarihli geri çekme işlemi ile ilgili yazısı aşağıda bilgilerinize sunulur.

 

 

"Xigris 5 mg İnfüzyon Solüsyon İçin Toz İçeren Flakon" ve "Xigris 20 mg İnfüzyon Solüsyon İçin Toz İçeren Flakon" adlı müstahzarların, risk-yarar profilinin doğruluğunun sorgulanmasına neden olan etkisizlikle ilgili yeni çalışma bulguları nedeniyle orjin firması tarafından pazardan geri çekme kararı alındığı bildirilmiştir.

 

Bu nedenle "Xigris 5 mg İnfüzyon Solüsyonu İçin Toz İçeren Flakon" ve "Xigris 20 mg İnfüzyon Solüsyonu İçin Toz İçeren Flakon" adlı müstahzarlara ait tüm serilere; "Farmasötik ve Tıbbi Müstahzar, Madde, Malzeme ve Terkipleri ile Bitkisel Preparatların Geri Çekilmesi ve Toplatılması Hakkında Yönetmelik"e göre 1. sınıf A seviyesinde (ecza deposu, hastane, eczane, tüketici v.b.) geri çekme uygulanmıştır.

 

 İLAÇ VE ECZACILIK GN. MD

Cemil ATEŞ tarafından yazılan bu haber, 2158 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İTS Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]