İstanbul'da hekimler eylemi ertelediler

İstanbul'da hekimler eylemi ertelediler

İstanbul Tabip Odası, yarın İstanbul Üniversitesi tıp fakültelerinde ve Haydarpaşa'da yapılması planlanan eylemlerin deprem felaketi nedeniyle ertelendiğini duyurdu. İstanbul Tabip Odası'nın yayınladığı duyuru şöyle:

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

 
İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak Van'da meydana gelen deprem nedeniyle yaşamlarını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.
 
Üzüntümüz büyüktür. Bir doğal felaketle karşı karşıyayız. TTB Olağanüstü Durumlarda Sağlık Hizmetleri Kolu şu an bölgede araştırmalarını yapmaktadır. 5 kişilik uzman kişiden oluşan Hızlı Değerlendirme Birimi çalışmalarını bu akşama kadar bitirip ilk raporunu yayınlayacaktır. Bu rapor doğrultusunda kriz masası oluşturulması, TTB gönüllüler listesi hazırlanması ve Müdahale Birimi oluşturulması TTB Merkez Konseyi tarafından organize edilmektedir. Bu konularda bilgi almak için www.ttb.ogr.tr ve www.istabip.org.tr adreslerini ziyaret edebileceğiniz gibi iletişim için yonetim@ttb.org.tr ve istabip@istabip.org.tr adreslerine yazabilirsiniz.

Bir noktayı daha belirtmeden geçemeyeceğiz. Depreme dayanıklı binaların önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Üzülerek öğreniyoruz ki yıkılan binaların arasında yeni binalar da vardır. Bunların arasında kamuya açık binaların ve özellikle hastanelerin bulunması en büyük üzüntü kaynağımızdır. Van 100. Yıl Üniversite Hastanesi'nin boşaltılıyor olması bunun tipik bir örneğidir.

Deprem sonrası arama ve kurtarma çalışmaları ne kadar başarılı yürütülürse yürütülsün, yüzlerce ölüm, binlerce yaralının yüreklerdeki acısını önleyememektedir. Dileğimiz bu felaketten gerekli derslerin çıkarılarak bir daha bu ve buna benzer acıların yaşanmamasıdır. Türk Tabipleri Birliği ve İstanbul Tabip Odası üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getireceği gibi bundan sonra da sizleri sürekli bilgilendirecektir.

Son olarak bu felaket dolayısıyla yarın yapmayı planladığımız Şiddet (Haydarpaşa Numune Hastanesi) ile İstanbul ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri hizmet sunamama eylemleri ertelenmiştir

HAVAN HABER
 
 
Cemil ATEŞ tarafından yazılan bu haber, 2150 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.O. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]