27/Kasım/2014, 18:33 - Anasayfa // Eczane Haber Haberi yazdır

Medula yine çalışmıyor

Medula yine çalışmıyor

Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Harun Kızılay, Medula Provizyon Sistemi'nde sıkıntılar yaşandığını ve SGK'nın soruna kalıcı çözüm getirmesi gerektiğini söyledi.

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +


ANKARA - Kızılay, yaptığı yazılı açıklamada, eczanelerde kullanılan ve reçete onay sistemi adı verilen ''Medula Provizyon Sistemi''nin yine çalışmadığını belirtti.

Sistemden onay alamayan eczacıların, hastaların ilaçlarını temin edemediğini, hastaların da ilaçlarını alabilmek için saatlerce eczanelerde beklediğini belirten Kızılay, SGK'nın konuya acilen müdahale etmesi gerektiğini söyledi.

Kızılay, açıklamasında şunları kaydetti: ''Sistemden kaynaklanan sorunun devam etmesi durumunda, hatta sistemin çökmesi durumunda, hastalarımızın mağduriyetini bireysel çabalarımızla ortadan kaldıramadığımız için hep birlikte yetkililerin bir an evvel sorunu çözmelerini bekliyoruz. Bizler, sorumlusu olmadığımız bir aksaklık için hastalarımızla karşı karşıya gelmek ve hastalarımızın mağduriyetine daha fazla tanıklık etmek istemiyoruz. Sorunun nedenine ve çözümüne yönelik düşüncelerimizi dile getirdiğimiz SGK, her seferinde bizlere büyük projelerinden bahsetmekte ancak; hala sistemin temel taşı olan Medula için etkin ve kalıcı çözümler üretememektedir. Hastasına verdiği ilaç hizmeti durma noktasına gelen biz eczacılar, bir kez daha haykırıyoruz, SGK konuya acilen kalıcı çözümler getirmelidir.''A.A.
Cemil ATEŞ tarafından yazılan bu haber, 2307 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Eczane Haber Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]