20/Kasım/2014, 15:13 - Anasayfa // Eczane Haber Haberi yazdır

BASIN AÇIKLAMASI… ECZANELERİMİZDE MEDULA YÜZÜNDEN İLAÇ VEREMEZ DURUMA GELDİK

BASIN AÇIKLAMASI… ECZANELERİMİZDE MEDULA YÜZÜNDEN İLAÇ VEREMEZ DURUMA GELDİK

TEİS BASIN AÇIKLAMASI

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

ECZANELERİMİZDE MEDULA YÜZÜNDEN İLAÇ VEREMEZ DURUMA GELDİK

ECZANE PROVİZYON SİSTEMİ ECZACIYI CANINDAN BEZDİRDİ

         Eczane Medula Provizyon sistemi, sürekli kesintiye uğrayarak eczacıların ve vatandaşların kâbusu olmaya devam ediyor. Medula sisteminde özellikle dün başlayan bugünde devam eden sorun eczanelerimizi ilaç veremez duruma düşürmüştür. Sekteye uğrayan sistem yüzünden eczacılar hastaların hiç bir bilgisine ulaşamıyor, ilacını alamayan hastalar ciddi anlamda mağdur oluyor, hasta ve eczacı yine karşı karşıya geliyor.       

         Özellikle son iki gündür Medula sistemi eczacılara ve hastalara sıkıntılı anlar yaşatıyor.

         Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Ecz. Nurten Saydan, sistemin düzenli bir şekilde çalışmamasını eleştirdi.

Saydan, “Eczanelerimiz 24 saat açık ama kesintisiz çalışmayan sistem yüzünden hizmet veremiyoruz. Bizler kaliteli hizmet veren kesintisiz çalışan bir sistem istiyoruz” dedi

         Saydan açıklamasını şöyle sürdürdü:

         “Hastalar e-reçete ile eczanelere geliyor, ancak sistem çalışmadığı için eczacılar hastaların hiç bir bilgisine ulaşamıyor, ilacını alamayan hastalar ciddi anlamda mağdur oluyor. Bu durum eczacıya ve hastaya zor anlar yaşatıyor.

         Özellikle son iki gündür kesintiler sürekli olmaya başladı. Bu durum eczacıları canından bezdiriyor, hastaları mağdur ediyor.

          Medula sistemi bütün vatandaşlara hizmet veren bir sistemdir. Sisteme yüklenen yeni bir uygulama veya yapılandırma çalışması eczanelerimizde kaosa neden olmaktadır. TEİS olarak Medula sisteminin yedeğinin yapılması gerektiğini bir kez daha ısrarla altını çizerek vurgulamak isteriz.

         Vatandaşın ilacını sorunsuz alabilmesi için SGK’nın sistemdeki problemleri çözmesi, Medula sistemini 24 saat hizmet verir hale getirmesi gerekiyor. Sürekli bu sorunu yaşamak istemiyoruz. Bizler, eczacılar olarak kesintisiz çalışan bir Medula provizyon sistemine reçete girerek hastalarımızın ilaçlarını vermek istiyoruz.”

                                                        
Rabia GÜRBÜZ tarafından yazılan bu haber, 1573 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Eczane Haber Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]