21/Kasım/2014, 12:49 - Anasayfa // Mesleki Eğitim Haberi yazdır

OTC VE DERMOKOZMETİK EĞİTİMİ -3 BAŞLADI

OTC VE DERMOKOZMETİK EĞİTİMİ -3 BAŞLADI

İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği tarafından organize edilen OTC ve Dermokozmetik Eğitim 3 / 26 Ekim tarihinde eğitim ana sponsoru İstanbul Eczacılar Kooperatifi ne ait İSKOOP Konferans Salonunda geniş bir katılımla başladı..

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği tarafından organize edilen OTC ve Dermokozmetik Eğitim 3 

26 Ekim tarihinde eğitim ana sponsoru İstanbul Eczacılar Kooperatifi ne ait İSKOOP Konferans Salonunda geniş bir katılımla başladı.. 

Açılış törenine İstanbul Eczacı Odası Başkanı Semih Güngör,  İstanbul Ecza Koop Genel Müdürü Sn. Levent Üzün, Özel  A56 Estetisyenli ve Güzellik Uzmanlığı Kursu Başkanı Aysel Ellialtı, Dermokozmetik Medikal Eğitmeni Bilge Önder, DR Beril KOPARAL AYANOĞLU, Uzm. Ecz Beste Göker katıldı. 

3. kez düzenlediğimiz ve bugüne kadar 230 teknisyen 20 eczacımızın katıldığı eğitime ilgi büyüktü. Törende açılış konuşmasını İstanbul Ecza Koop Genel Müdürü Sn. Levent Üzün başlattı ve eğitimin önemini, bu eğitimlerin bu güne kadar neleri değiştirdiğinin altını çizdi ve destek olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.. 


İstanbul Eczacı Odası başkanı Semih Güngör konuşmasında: Mesleğimizin geldiği son nokta ve getirilen Eczane Kılavuzu'nun detaylarını paylaştı ve eğitimin önemini sertifika sorununun bizleri ne kadar zorladığını, ve hayata geçirildiği takdirde kendileri içinde büyük bir kriz oluşturacağını,  yaşanacak kaosu birlikte aşmak adına çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.


Konuşmasının sonunda çalışma hayatımıza değinerek: Mesai saatlerinin uzunluğunun sizi ne kadar olumsuz etkilediğini farkındayız. Bu güne kadar ortak bir çözümü ne yazıkki oluşturamadık fakat bu oluşturamayacağımız anlamına gelmiyor, birtakım cesur adımları bizler sizler adına atmak durumundayız dedi..

OTC ve Dermokzmetik 3 Eğitimi baş eğitmeni ve eğitim koordinatörü Mustafa Özarslan'ın sunumu ile başlayan eğitim büyük keyifle sona erdi.. 


İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği olarak İstanbul Ecza Koop Yönetim Kuruluna ve yardımcılarına, İstanbul Eczacı Odası Başkanı Sn. Semih Güngör'e Eğitim Koordinatörü Sn Mustafa Özarslan'a ve tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz... 
Mustafa Özarslan Kimdir: Eczane Koçu

 

1996 yılında Adanada doğdu. Üniversiteden Matematik bölümünden mezun oldu. Adanada Matematik öğretmeni iken 1999 yılında istifa ederek Roche  Türkiye de İstanbul'da ilaç sektöründe çalışmaya başladı.  Roche' dan 4 yılında Satış Müdürü iken istifa ederek kendi danışmanlık  işini kurdu.  Bu sırada Maltepe Üniversitesi'nde 120 saat süreli Yaşam Koçluğu, Kurumsal  Koçluk ve Yönetici Koçluğu Sertifika Programlarını tamamladı.  İlaç sektör'nde ͕4 yıl her kademede çalıştı, dermokozmetik alanında yaklaşık  10 yıldan bu yana Satış ve Pazarlama Direktörlüğü ve Genel Müdür görevlerini  Sürdürüyor. Roche yaşantısında aldığı kişisel gelişim, satış eğitimleri ve sertifika  programlarımdan aldığı eğitimleri, kendi yaşam tecrübeleriyle birleştirerek  eğitim modelleri hazırladı. Profesyonel olarak kişisel gelişim ve satış teknikleri eğitimleri, eczacı odalarında ve eczacılık fakülteleri son sınıf öğrencilerine "Geleceğin Eczaneleri" adı altında davranış modelleri eğitimleri veriyor.

 

Eczane ve sağlık sektöründe Eczane Koçluğu kavramını ve sistemini oluşturan kişi olan Özarslan, eczanelerde Hamile ve Bebek konseptini oluşturarak bu konudaki eğitimlerini de veriyor. Halen, Anne ve Bebek İlaç ve Kozmetik ve PharmAplus Eğitim ve Danışmanlık firmalarının yönetici ortağı, Eczane Koçluğu, ilaç firmalarında yönetici koçluğunun yanı sıra, yurt içi ve yurt dışında Kurumsal Koçluk yapıyor, bu alandaki gelişimini Evlilik Koçluğu, Sporcu Koçluğu üzerine eğitimler alarak devam ediyor..

 

Bilge Önder:

 

Bilge Önder, 1976 İstanbul doğumlu.  Çamlıca Kız Lisesi, Fen Bölümü mezunu.

Almanya da BerufsFachSchuleChristineSchrammek, Yüksek Meslek Okulunda, 1995 senesinde  Kozmetoloji Eğitimini tamamladı. Halen RossPharma ve ABC Pharma İlaç ve Dermokozmetik şirketinde Eğitim Müdürü olarak Çalışmaktadır.   Aynı zamanda  RossPharma bünyesinde kurulmuş olan  RossAkademia da Kozmetoloji eğitimleri  vermeye devam etmektedir.

 

Beril Koparal Ayanoğlu:

 

İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tıbbi biyoloji ve genetik yüksek lisansını tamamlayan Ayanoğlu, 4 yıl süreyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim dalında araştırma görevlisi olarak çalıştı ve bu alanda doktora çalışmalarına devam etti. 1997 yılında akademik kariyerine son verdikten sonra da, ilaç sektörüne danışmanlık hizmetine başladı. Ayanoğlu, 2005 yılında medikal tasarım, medikal iletişim danışmanlığı, medikal eğitim ve medikal yayıncılık alanlarında hizmet veren BBMEDIKS ajansını kurdu. BBMEDIKS’i kurduktan sonra da eğitim alanında kendini geliştirmeye devam ederek, Londra Talking Image’dan imaj danışmanı sertifikası sahibi oldu. Bunun yanı sıra Koçluk eğitimi ve Açık Öğretim Halkla İlişkiler Bölümü mezuniyetini de yoğun ve başarılı çalışma hayatına sığdıran Ayanoğlu, halen İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı olarak Moleküler Tıp Doktorası ve Kanada Victoria Üniversitesi’nde Erişkin Eğitimi yüksek lisansına devam ediyor. 1971 İstanbul doğumlu olan Ayanoğlu, evli ve 3 çocuk annesi.
OTC-3  1.OTURUMRabia GÜRBÜZ tarafından yazılan bu haber, 3921 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Mesleki Eğitim Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]