22/Şubat/2014, 18:26 - Anasayfa // İ.E.T.D. Duyuru Haberi yazdır

ECZANE TEKNİSYENLERİNE YÖNELİK ÖRGÜTLENME VİDEOMUZ YAYINLANDI

ECZANE TEKNİSYENLERİNE YÖNELİK ÖRGÜTLENME VİDEOMUZ YAYINLANDI

İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği ve Sosyal İş Sendikası'nın Eczane Teknisyenleri'ne yönelik olarak başlattığı örgütlenme kampanyası çerçevesinde hazırladığı video internet üzerinden yayınlanmaya başladı.

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

Eczane teknisyenleri birçok sorunla karşı karşıya. 11 saatlik uzun çalışma süreleri, Cumartesi de dâhil olmak üzere haftada 6 gün çalışma, mola sürelerinin belirsizliği, yıllık izinlerin kullanımında yaşanan sıkıntılar, gece nöbetleri ve nöbetlerde yaşanabilen güvenlik sorunları, bölgelere göre değişiklik gösteren ücretler, ücretlerin ve ücret artışlarının yetersiz kalması, yetkilendirme ve sertifikasyon, sigorta primleri ile ilgili sorunlar, kasa sorumluluğu, iş güvencesinin olmaması... Sorunlar saymakla bitmiyor... 

Bütün bu sorunlar yetmezmiş gibi, sağlık ve ilaç politikaları da eczane teknisyenleri ve çalışanlarına yansıyor. İlaç fiyatlarındaki değişiklikler, bazı ilaçların bulunmasında yaşanan güçlükler, katılım paylarının eczaneler aracılığı ile tahsil edilmesi gibi sıkıntılar nedeniyle hastalarla karşı karşıya gelen yine eczane teknisyenleri ve çalışanları oluyor. Eczane Teknisyenleri Sosyal-İş'te Örgütleniyor! Türkiye'de yaklaşık 25 bin eczanede 100 bine yakın eczane teknisyeni ve çalışanı var... 

Hepimiz, benzer sorunları yaşıyoruz. 

Daha iyi koşullarda, daha iyi ücretlerle, güven içinde ve geleceğimizi görerek çalışmaya; kendimize ve ailemize daha iyi bir yaşam sağlamaya gayret ediyoruz. 

Ancak tek başımıza, sorunlarımızı çözmemiz, taleplerimize karşılık almamız olanaklı değil. Sosyal-İş Sendikası, eczane teknisyenleri ve çalışanları için bir çalışma başlattı. 

Eczane teknisyenleri ve çalışanları, Sosyal-İş Sendikası'nda buluşuyor, güçlerini birleştiriyor, sorunlarına birlikte çözüm arıyor. 

İstanbul'da İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği olarak başlattığımız örgütlenme kampanyası devam ederken, Bursa Eczane Teknisyenleri Derneği ile Sendikamızın ortak çalışmaları sürüyor. 


videomuzu buradan izleyebilirsiniz 
Rabia GÜRBÜZ tarafından yazılan bu haber, 5371 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.T.D. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]