14/Ocak/2014, 15:43 - Anasayfa // İ.E.T.D. Duyuru Haberi yazdır

Sendikalaşma Çalışmalarımız Yaygınlaşıyor:

Sendikalaşma Çalışmalarımız Yaygınlaşıyor:

Sendikal örgütlenme çalışmalarımız devam ediyor.

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

Sendikal örgütlenme çalışmalarımız devam ediyor. İstanbul’da başlatılan çalışmalardan haberdar olan meslektaşlarımız ve Türkiye’nin başka illerinde faaliyet yürüten Eczane teknisyenleri dernekleri, konuyla yakından ilgilenerek derneğimizle ve sendikamız Sosyal-İş’le temasa geçerek bu çalışmaya katılmak ve destek olmak istediklerini belirtiyorlar. Sendikamız ve derneğimiz tüm Türkiye’deki eczane teknisyenlerini bu çalışmada birlikte hareket edebilmeleri için belirli bir plan çerçevesinde çalışma yürütüyor.

Bu kapsamda, Bursa Eczane Teknisyenleri Derneği’nde (BETEK) 10 Ocak 2014 Cuma günü toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya, Sosyal-İş sendikası İstanbul Şube Sekreteri Mahsun Turan, derneğin eski ve yeni yöneticileri ile birlikte yaklaşık 30 eczane teknisyeni katıldı.

Toplantının açış konuşmasını BETEK başkanı İlker Temel yaptı ve özetle şunları söyledi:

“İstanbul'daki meslektaşlarımız, İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği (İETD) ile Sosyal-İş Sendikası mesleğimiz için dönüm noktası olabilecek bir çalışma başlattılar. Biz bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Bu nedenle bu çalışmanın içinde bizler de yer almak istiyoruz. Bu toplantıyı, çalışmanın amacı ve nasıl yürütüleceği konusunda bilgi edinmek üzere düzenledik. Bu çerçevede Mahsun Turan Bey'i davet ettik ve şimdi kendisini dinleyeceğiz, sonra da sorularımızla konu hakkında bilgiler edineceğiz.”

Mahsun Turan ise, çalışmamızın amacını, nasıl bir strateji izleyeceğimizi, Sosyal-İş sendikası ile İETD’nin nasıl bir çalışma yürüttüğünü ayrıntılı bir şekilde anlatmıştır. Meslektaşlarımızın büyük bir ilgiyle dinlediği ve görüşlerini paylaştığı toplantıda söz alan, BETEK Onursal Başkanı Ali Kılıçay çalışmanın eczane teknisyenliği mesleği bakımından çok yararlı ve doğru bir çalışma olduğunu belirterek, başarıya ulaşması için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini vurgulamıştır. Ali Kılıçay ayrıca, bu çalışma yürütülürken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar konusunda önemli uyarılar yaparak, önerilerde bulundu.

Toplantı sırasında söz alan eczane teknisyenleri yaşadıkları sorunları dile getirerek bu sorunların çözülebilmesi için tüm Türkiye’deki eczane teknisyenlerinin ve derneklerin birlik ve dayanışma içinde olmaları gerektiğini vurgulamışlardır. Bu çerçevede İstanbul’da başlayan çalışmanın sahiplenilmesi ve desteklenmesi gerektiğini belirtmişlerdir.

Toplantı karşılıklı soru-cevap şeklinde devam etmiştir. Toplantının sonuna doğru tekrar söz alan BETEK başkanı İlker Temel, BETEK yönetimi olarak sendikalaşma çalışmalarında etkin bir çalışma yürütme kararlılığında olduklarını, Bu kararlılığın Marmara Federasyonu ve Federasyonumuza bağlı dernekler tarafından sahipleniliyor olmasını mutlulukla karşıladıklarını,  bu çalışmanın başarıya ulaşmasının önündeki engellerin birlik ve dayanışma ile kolayca aşılacağına inandıklarını belirtmiştir.

Toplantı sonunda, çalışmanın amacı ve nasıl yürütüleceği konusunda bilgiler içeren bir broşürün Sosyal-İş tarafından hazırlanması ve etkinlik takviminin ayrıntılandırılması amacıyla daha geniş katılımlı bir toplantının yapılması kararlaştırıldı.
Rabia GÜRBÜZ tarafından yazılan bu haber, 1574 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.T.D. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]