13/Aralık/2013, 09:41 - Anasayfa // Eczane Haber Haberi yazdır

Müezzinoğlu vatandaşa mektup gönderecek

Müezzinoğlu vatandaşa mektup gönderecek

Özellikle antibiyotik kullanımını takibe alan bakanlık bu konuda aile hekimlerini de devreye sokacak.

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

Sağlık Bakanlığı halka antibiyotik ile ilgili bir açıklama mektubu gönderecek


Özellikle antibiyotik kullanımını takibe alan bakanlık bu konuda aile hekimlerini de devreye sokacak.Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2014 yılından itibaren ilaç kullanımı ve sezeryan yöntemi ile yapılan doğumlar konusunda doktorları takibe alacaklarını söyledi.


Bakan Müezzinoğlu Türkiye'de antibiyotik kullanımının yüksek olduğunu, özellikle ailelerin bu konuda bilinçlendirilmesi için çeşitli kampanyalar düzenleneceğini kaydetti.


Müezzinoğlu, Toplumda sağlık bilincinin geliştirilmesi için çaba göstereceğiz. Bu kapsamda aile hekimleri aracılığı ile vatandaşa antibiyotik kullanımı nasıl olmalı, ilaç kullanımında nelere dikkat edilmesi gerektiğini bildiren mektuplar göndereceğiz. Her kesim için ayrı mektup olacak, çocuklar için ayrı, diyabet hastaları için ayrı, hipertansiyon hastaları için ayrı, yaşlılar için ayrı mektuplar hazırlanacak. Toplamda yüz milyon mektup gönderilecek. Ayrıca belli bir endikasyon oranının üzerinde antibiyotik yazan doktorları bilgilendirip, bu oranın üzerine çıkmamalarını isteyeceğiz diye konuştu. Müezzinoğlu, ilaç takibine benzer bir uygulamanın sezeryan yöntemi ile yapılan doğumlar için de gündeme geleceğini belirterek, normal doğum konusunda da toplumu bilinçlendireceklerini söyledi.TÜRKİYE HABER
Cemil ATEŞ tarafından yazılan bu haber, 1958 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Eczane Haber Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.029 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]