23/Ağustos/2013 - Anasayfa // İ.E.T.D. Duyuru Haberi yazdır

Bu gece yaşanacak 10 saatlik Medula Sistem kesintisi boyunca;

Bu gece yaşanacak 10 saatlik Medula Sistem kesintisi boyunca;

MANUEL REÇETE KARŞILAMA HAKKINDA BİLGİLENDİRME

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

MANUEL REÇETE KARŞILAMA HAKKINDA BİLGİLENDİRME:

 
Değerli Üyelerimiz,
 
Bu gece yaşanacak 10 saatlik Medula Sistem kesintisi boyunca, nöbetçi olan üyelerimizin daha sonra mağduriyet yaşamaması için hastalara ilaç verirken yapılması gerekenleri hatırlatmak istiyoruz.
 
Medula Sistemi çalışmadığı süreçte verilen reçetelerin öncelikle sistem çalışır hale geldikten sonra MEDULA sistemi üzerinden gönderilmesi, ancak bunun çeşitli nedenlerle mümkün olmaması halinde Sağlık Uygulama Tebliği’nin “Sağlık Kurum ve Kuruluşları Faturalarının Düzenlenmesi” başlıklı 9.2.1 inci maddesine göre manuel olarak fatura edilmesi gerekmektedir.
 
23/08/2013-24/08/2013 tarihlerinde saat 19:30-05:30 arasında yapılacak kesinti nedeniyle nöbetçi eczanelerin Manuel reçete karşılamada izleyecekleri yöntem aşağıda bilginize sunulmuştur: MEDULA KESİNTİSİ SIRASINDA YAPILMASI GEREKENLER
 
* Kurum sağlık yardımlarından faydalanan kişilerin tedavileri sonucu düzenlenen reçete katılım payının ( 3 TL) ve 3 kalem/kutu aşan ilaçlardan alınması gereken +1 Tl tutarındaki ilaç katılım payları eczane tarafından nakit olarak tahsil edilecektir.
 
 
* Çalışan kişilerden alınacak olan %20 ilaç katılım payı eczane tarafından tahsil edilecektir.
 
* Emeklilerden alınacak olan %10 ilaç katılım payları maaşlara yansıtılarak daha sonra tahsil edildiğinden eczane tarafından ayrıca tahsil edilmeyecektir.
 
* Eşdeğer ilaç uygulaması gereğince oluşabilecek ilaç fiyat farkı eczane tarafından, Hastalara teslim edilen ilaçlara ait karekodlar/kupürler İTS işlemi daha sonra tamamlanmak üzere reçeteye eklenecektir.
 
* Reçeteye eklenen karekodların İTS işlemleri mutlak suretle MEDULA Eczane sistemi üzerinden tamamlanacaktır.
 
* Eczaneler tarafından kesinti süresince karşılanan reçeteler, sistem çalışır hale geldikten sonra MEDULA sistemi üzerinden Kuruma fatura edilecektir. Ancak eczaneler tarafından kesinti süresi içerinde karşılanan, 1. MEDULA sistemine kaydedilemeyen reçeteler, 2. MEDULA Eczane sistemine sonradan kaydedilmesine rağmen muayene katılım payı tahsil edilemeyen reçeteler (MEDULA Eczane sisteminden silinerek), Sağlık Uygulama Tebliği’nin 9.2.1. maddesine göre Kuruma manüel olarak fatura edilebilecektir.
 
MEDULA sistemi üzerinden fatura edilemeyen reçeteler için MEDULA Eczane uygulamasından “Deneme” çıktısı alınacak ve verilen ilaçlara ilişkin karekodlar da MEDULA Eczane uygulamasında yer alan “Manuel Reçete Giriş” menüsünden İTS’ye bildirilecektir.
Beyhan YAYLA tarafından yazılan bu haber, 1404 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.T.D. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]