İSKOOP DERHAL İTİRAZI GERİ ÇEKMELİDİR!

İSKOOP DERHAL İTİRAZI GERİ ÇEKMELİDİR!

DİSK'e bağlı Sosyal-İş sendikasınca örgütlenen İstanbul Eczacılar Kooperatifi (İSKOOP) işçileri, işverenin sendikanın yetkisine yaptığı itiraz derhal geri çekilmelidir..

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

İSKOOP DERHAL İTİRAZI GERİ ÇEKMELİDİR.

DİSK’e bağlı Sosyal-İş sendikasınca örgütlenen İstanbul Eczacılar Kooperatifi (İSKOOP) işçileri, işverenin sendikanın yetkisine yaptığı itiraz derhal geri çekilmelidir.. 

Yasa gereği demokratik bir hak olan sendikalaşmaya karşı çıkıldığına anlam verilemediği gibi bu zorbaca yapılan tutumun karşısında durulmalıdır.. 

Değişen yasa gereği sendikanın yetkili olması için çalışanların %40 çoğunluğun sendikalı olması yeterlidir. İSKOOP’un çalışan sayısı 800 civarında ve sendikanın üye sayısı 500’e yaklaşmış durumdadır… Hal böyleyken hala itarazın sürdürülmesi anti-demokrat bir yaklaşımdır... 
 
BU İTİRAZ NEDEN YAPILIYOR?

İskoop yönetimi' nin 12 Eylül'den kalma  yasaların arkasına sığınarak, işverenin toplu sözleşme sürecini geciktirme ve uzayan mahkeme süreçlerinden yararlanarak sendikal örgütlülüğü ortadan kaldırmaya çalışması, dahası işçileri işten çıkarmaya yönelmesi bardağı taşıran son damla olmuştur.. 

İŞÇİLER DİRENİYOR!

İSKOOP’un işçileri hakları ve onurları için toplu sözleşmeye kavuşma mücadelesi veriyor ve tüm bunlara rağmen işçiler, kurumu da yıpratmamaya  çalışarak direniyorlar..
 
Önümüzdeki günlerde itiraz geri çekilmezse, sendikadan istifa ettirme faaliyetleri son bulmazsa, iş bırakma eylemi gündemlerindedir... 

KOOPERATİF GEREĞİNİ YAPMALIDIR

İskoop adı üstünde kooperatif.. Bu kurum yöneticilerin, genel müdürün, genel müdür yardımcılarının, şube müdürlerinin özel şirketiymiş gibi yönetilemez! İşçilerin sendikalaşma ve toplu sözleşme haklarına saygı gösterilmelidir!!

Haksızlığa, Hukuksuzluğa Karşı Tüm Eczacılara ve Eczane Teknisyenlerimize sesleniyoruz! 
 
Bu konuda İskoop işçilerinin yanında, arkasında olunmalı ve bu kapitalist yaklaşıma son verilmesi için elimizden gelen sonuna kadar yapılmalıdır!
Rabia GÜRBÜZ tarafından yazılan bu haber, 3320 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

ELİF KURT
istanbul ecza koop daki çalışanların idareciler tarafından sendikadan ayrılmaları konusunda ciddi baskılar gördükleri haberlerini alıyoruz.
Beyhan
İstanbul Eczacılar Kooperatifi, eczacıların hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için kurulan bir Kooperatif... Ama bu kooperatifin yönetim Kurulu 12 Eylül Darbecilerinin yaptığı yasaları kullanarak işçilerin sendikalaşmasına ve toplu sözleşme yapma hakkına karşı direniyor.bu nasıl yaman çelişki ??
Ahmet ÖZTÜRK
1 mayıs meydanlarının tek bağkur lu sözde sosyalist özde faşsit eczacı camiası kendine yakışır davranmayı bir kere daha başarıyo....... emeğin yanında saf tutar gibi görünüp,aslında emekçi düşmanlığı yapanlar bi yandanda siyasileri ve hükümeti topa tutmaya çalışıyolar ama aslında emeğe hükümet kadar saygı duydukları falan yok
ender
Biz ecz.teknikerleri olarak her zaman yanızdayız ve sizi desteliyoruz
Derya Çınar
Bu kadar çirkinleşeceklerini düşünmemiştim.. Yazık! Her türlü eylemi Destekliyoruz, arkanızdayız...
elif
arkadaşlar tüm teknisyen arkadaşlarımızı iskoop çalışanları na desteğe çağırıyorum.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.T.D. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]