İstanbul Eczacılar Kooperatifi işçisi eyleme geçti

İstanbul Eczacılar Kooperatifi işçisi eyleme geçti

DİSK'e bağlı Sosyal-İş Sendikasında örgütlenen İstanbul Eczacılar Kooperatifi (İSKOOP) işçileri, işverenin sendikanın yetkisine yaptığı itiraz nedeniyle eyleme geçti.

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

Yüzlerce işçinin katıldığı eylem, sendika Genel Sekreteri Celal Uyar, Örgütlenme Daire Başkanı Hüseyin Kaşif ve İstanbul Şube Yöneticilerinin katılımıyla Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Eyleme İstanbul Eczacılar Kooperatifi üyesi eczacılar, sendikanın örgütlü olduğu İstanbul Tabip Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Diş Hekimleri Odası, Metro Grosmarket ve DİSK çalışanları, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden sendika üyesi öğretim üyeleri, idari ve destek personelleri ile İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri, DİSK Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Yurtseven, Genel-İş 1 Nolu Şube Başkanı, DİSK Kadın Komisyonu Sorumlusu ve Genel-İş Konut İşçileri Şubesi Başkanı, Genç-Sen üyeleri de katılarak destek verdi. Eyleme 400’ü aşkın kişi katıldı.

 

 

 

 

 

Bakırköy Özgürlük Meydanı’na yürüyüş yaparak gelen işçiler, taşıdıkları döviz ve pankartların yanı sıra sık sık “Sözleşme hakkımız engellenemez”, “Yaşasın sınıf dayanışması”, “İSKOOP şaşırma sabrımızı taşırma”, “Yetkimize itiraz geri çekilsin”, “Sözleşme yoksa barış da yok” sloganları attı.


İşçiler ayrıca Zonguldak’taki taşeronlaşma karşıtı eylemle ilgili olarak dayanışma sloganları da attılar. Sosyal-İş İstanbul Şube Başkanı Mustafa Ağuş, işçiler adına bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada bugüne kadar gelinen süreç özetlenirken, işverene itirazı geri çekme çağrısı tekrar yapıldı. Ağuş’tan sonra ise DİSK Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Yurtseven bir konuşma yaptı. Yurtseven konuşmasında, İSKOOP yönetiminin işçileri sendika ve toplu sözleşme hakkına saygı göstermemesini eleştirerek, işverenliği itirazını geri çekerek toplu sözleşme masasına bir an oturmaya davet etti. Yurtseven, işçilerin onurlu mücadelesini sonuna kadar destekleyeceklerini vurguladı.

 
Cemil ATEŞ tarafından yazılan bu haber, 2433 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.T.D. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]