Eczane Teknisyenleri'nin Dikkatine!

Eczane Teknisyenleri'nin Dikkatine!

Eczane teknikerliği yetkilendirme eğitim ve sınavı'na ilişkin sorunlara çözüm üretilmesi konusunda İstanbul Eczacı Odasından destek gelmiştir..

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

Uzun süredir üzerinde durduğumuz ve gerekli tüm birimlerle irtibata geçerek sesimizi duyurduğumuz Eczane teknikerliği yetkilendirme eğitim ve sınavı'na ilişkin sorunlara çözüm üretilmesi konusunda İstanbul Eczacı Odasından destek gelmiştir.. Eczacı odasının 23/01/2013 tarihinde yapmış olduğu duyuruda;

"Odamız tarafından, Sağlık Bakanlığı’nın duyurusunda yer alan “Kanunun yayımlandığı 12 Temmuz 2012 tarihi itibariyle (12.07.2011 - 12.07.2012 tarihleri arası) geriye doğru en az 1 yıldır eczane destek personeli olarak çalışanlara” ibaresinin iptali ve yürütmesinin durdurulması için 21.01.2013 tarihinde Danıştay’da dava açılmıştır.

12 Temmuz 2012 tarihinden önce en az 1 yıl süre ile eczanede çalıştığını belgeleyenler, dava açma hakkına sahiptirler. Dava açma süresi 12 Şubat 2013 tarihinde sona erecektir. Bu kapsamda olan çalışanlar ile Eczane Teknisyeni Dernekleri ekte örneğini sunduğumuz dava dilekçesini kendilerine uyarlayarak dava açmaları faydalı olacaktır." denilmiştir..

Bu bağlamda Türkiye genelinde ki Eczane Teknisyenleri Derneklerini göreve çağırıyoruz! Birlikte daha güçlü bir güç oluşturmak için el ele vermemiz artık elzem olmuştur.. Detaylı bilgi ve şahsi olarak açılacak davaya ilişkin dilekçe örneği en geç yarın tarafımızdan duyurulacaktır..

Haklı mücadelemizde yanımızda olan ve bizleri destekleyen tüm birimlere teşekkür ederiz..

 
İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği
 

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği
Rabia GÜRBÜZ tarafından yazılan bu haber, 1939 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

murat taflan
yapmış olduğunuz girişimlerden dolayı cok teşekkür ederiz inş.başarılı olunacak...
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.T.D. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]