HUKUKSUZLUĞA, HAKSIZLIĞA KARŞI

HUKUKSUZLUĞA, HAKSIZLIĞA KARŞI

Sosyal İş Sendikası ve üyelerinin İstanbul Eczacılar Kooperatifi'nde, işverenin yaptığı yetki itirazına karşı mücadelesi sürüyor. Bugün (21 Ocak) yazılı bir açıklama yaparak, İstanbul Eczacılar Kooperatifi yönetimine itirazı geri çekme çağrısında bulundu.

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +


Sosyal İş Sendikası ve üyelerinin İstanbul Eczacılar Kooperatifi'nde, işverenin yaptığı “yetki itirazı”na karşı mücadelesi sürüyor. Sendikamız bugün (21 Ocak) yazılı bir açıklama yaparak, İstanbul Eczacılar Kooperatifi yönetimine itirazı geri çekme çağrısında bulundu.

AMAÇ ÖRGÜTLÜLÜĞÜ YOK ETMEK

Genel Yönetim Kurulu imzasıyla yayımlanan açıklamada, daha önce de itirazın geri çekilmesi çağrısında bulunulduğu kaydedilerek “Çoğunluk tespitinin taraflara ulaşmasının ardından Kooperatif yönetimi, Sendikamızın yetkisine itiraz etmiştir. Sendikamız Kooperatif yönetimi ile yapmış olduğu görüşmelerde itirazın hukuksuz olduğu, çalışanların toplu sözleşme hakkını engellemeye dönük bir tutum olduğunu belirtmiş ve itirazın bir an önce geri çekilmesini talep etmiştir. Ancak Kooperatif yönetimi bu çağrımıza halen olumlu bir yanıt vermemiştir.” denildi. Açıklamada işverenin 12 Eylül'den kalma anti-demokratik yasaların arkasına sığındığı, işverenin toplu sözleşme sürecini geciktirme ve uzayan mahkeme süreçlerinden yararlanarak sendikal örgütlülüğü ortadan kaldırmayı amaçladığı vurgulandı.

ÇALIŞANLARLA TOPLANTI

Açıklamada, yaşanan bu gelişmeler nedeniyle sendikanın işyerindeki üyeleriyle geniş katılımlı bir toplantı yapıldığı ifade edilirken, “Yüzlerce üyemizin katıldığı toplantılarda işverenin bu tutumu kınanmış, yapılan itirazın derhal geri çekilmesi talep edilmiş, toplu sözleşme hakkımızı elde etmek için mücadele kararı alınmıştır.” denildi. Bu çerçevede 24 Ocak Perşembe günü yapılacak ilk duruşmadan bir gün önce, 23 Ocak'ta “Hukuksuzluğa, haksızlığa, yalanlara KARNIMIZ TOK, YEMİYORUZ” sloganıyla 1 günlük yemek boykotu yapılacağı belirtilen açıklamada, itirazın geri çekilmemesi durumunda ise 27 Ocak Pazar günü kitlesel bir basın açıklaması yapılacağı ifade edildi. Pazar günü yapılacak basın açıklamasının Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda gerçekleştirilecek.
 
 
 
 
AÇIKLAMANIN TAM METNİNE ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
Rabia GÜRBÜZ tarafından yazılan bu haber, 1590 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.T.D. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.033 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]