Tüm Meslektaşlarımızın Dikkatine!!!

Tüm Meslektaşlarımızın Dikkatine!!!

Eczane Teknikeri Yetkilendirme Eğitim ve Sınavları 6354 sayılı Kanunun yayımlandığı 12.07.2011-12.07.2012 tarihleri arasında

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

“Eczane Teknikeri Yetkilendirme Eğitim ve Sınavları” 6354 sayılı Kanunun yayımlandığı 12.07.2011-12.07.2012 tarihleri arasında en az 1 yıl eczane destek personeli olarak görev yapanlar başvurarak eğitim alacakları belirtilmişti.

Oysa ki “Türk Eczacıları Birliği” 19.12.2012 Tarihli 38.A.00.003718 no lu Tüm Bölge Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanlıklarına yapılan duyuruda
Birliğimiz tarafından Bakanlıkça yayınlanan duyuruda bazı eksikliler tespit edilmiş ve gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Söz konusu duyuruda “12 Temmuz 2012 tarihi itibariyle (12.07.2011-12.07.2012 tarihleri arası) geriye doğru en az 1 yıldır eczane destek personeli olarak çalışma” şartının arandığı bölümün sehven yazıldığı değerlendirilmekte olup 12 Temmuz 2012 tarihinden önce en az bir yıl süre ile eczanede çalıştığını belgeleyenlerin yazı ekinde yer alan dilekçe örneği ile İl Sağlık Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları uygun olacaktır denilmekteydi.

Buna istinaden İl/İlçe Sağlık Müdürlüklerine yapılan başvurularda bir çok meslektaşlarımız 12.07.2011-12.07.2012 tarihleri baz alındıklarından başvuruları kabul görmeyip mağdur olmuşlardır. Oysa askerlik, hastalık, hamilelik…. gibi değişik nedenlerle ,bir yıldan fazla çalışmakla birlikte “kesintisizlikle sınırlandırılmış bir yıllık sure” koşuluna uymayan Eczane Çalışanlarının işsiz ve ortada kalması yanında; eczanelerin de yoğun biçimde teknisyen sıkıntısı çekecekleri eczane hizmetlerinin aksayacağı aşikar! Dolayısıyla 12 Temmuz 2012’ye kadar faklı zaman aralıklarında yada farklı eczanelerde mesleğini sürdüre Eczane Çalışanlarının da sisteme dahil edilmesi gerekirdi. 

Marmara Eczane Teknisyenleri Dernekleri Federasyonu olarak, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ’yle yapılan görüşmelerde 12.07.2012 den geriye dönük olarak bir yıllık çalışmış olduklarını belgelendiren tüm meslektaşlarımızın mağduriyetlerinin giderileceği bildirilmiştir.Konunun takipçisi olduğumuzu bildirir, Konuyla ilgili açıklamalar Resmi Kurumlar tarafından yapılacaktır.
Bilginize… 


M.E.T.D.F
Genel Sekreter
Erkan ERSAN


Marmara Eczane Teknisyenleri Dernekleri Federasyonu

İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği
Bursa Eczane Teknisyenleri Derneği
Kocaeli Eczane Teknisyenleri Derneği
Sakarya Eczane Teknisyenleri Derneği
Düzce Eczane Teknisyenleri Derneği
Bolu Eczane Teknisyenleri Derneği
Tavşanlı Eczane Teknisyenleri Derneği
Alanya Eczane Teknisyenleri Derneği
Adana Eczane Teknisyenleri Derneği
Osmaniye Eczane Teknisyenleri Derneği
Mersin Eczane Teknisyenleri Derneği
Tarsus Eczane Teknisyenleri Derneği
Zonguldak Eczane Teknisyenleri Derneği
Eskişehir-Bilecik Eczane Teknisyenleri Derneği
Balıkesir Eczane Teknisyenleri Derneği
Cemil ATEŞ tarafından yazılan bu haber, 2377 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

korhan
Allahım sizlerden razı olsun iyi ki varsınız.
murat taflan
ne zaman açıklanacak gireceğimiz yada giremeyeceğimiz...
murat taflan
yapmış olduğunuz girişimlerden dolayı bütün dernek yetkililerine cok teşekkür ederim ve içimize su serptiğiniz olaylara daha bi olumlu bakmamıza sebeb olduğunuz için size minnettarız.....
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.T.D. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]