ECZANE TEKNİSYENLERİ AÇIKLAMA BEKLİYOR!

ECZANE TEKNİSYENLERİ AÇIKLAMA BEKLİYOR!

Basına ve Kamuoyuna;

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

ECZANE TEKNİSYENLERİ AÇIKLAMA BEKLİYOR!

Basına ve Kamuoyuna;

 

İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği ile Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği  ve Tüm Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği ortak bir açıklama yaparak, eczane çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

 

Eczane teknikerliği yetkilendirme eğitim ve sınavına, sadece 12 Temmuz 2011 ile 12. Temmuz 2012 tarihleri arası eczanede çalıştığını belgeleyenlerin kayıt yaptırabildiğini, konuyla ilgili soruların Sağlık Bakanlığı ve il sağlık müdürlüklerince cevapsız bırakıldığı öne sürülen açıklamada şöyle denildi: “Bazı sebeplerden dolayı (askerlik, gebelik, belirli bir süre çalışmamak, iş bulamamak vb..) bu tarihler arası eczanelerde çalışamayan fakat tarihler öncesi veya sonrasında 1 yılını ve hatta meslekte 10. yılını dolduran meslektaşlarımız sınav için kayıt yaptıramıyorlar.

Bu durum, 1 yıldır bu meslekte çalışan elemanı kayıt altına alıp yetki belgesi verirken, mesleğe senelerdir hizmet eden profesyonel eczane çalışanlarını saf dışı bırakmaktadır. Üstelik Resmi gazetede yayınlanan kanuna göre eczanelerde çalışan personel eczane teknikeri olarak tanımlanmış ve sertifikası olmayan personelin çalışması halinde 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ve adli para cezası uygulaması yürürlüğe girmiştir.

Bu durumda yüzlerce meslektaşımız gerçekleşecek olan ilgili yürütmede meslekten uzaklaştırılmakla kalmayıp cezalandırılacaktır.

Bizler eczanelerde mesleki gelişimimiz ve eczacılarımızın yardımı ile gelişmiş bir sağlık hizmeti veriyoruz. Bu hizmetlerimizi sürdürürken kapsamlı danışmanlık hizmetimiz sayesinde tüm halkımız bizlerden memnun. Bu açıdan alacağımız her bir eğitim bizlerin ufkunu genişletecektir.”
Rabia GÜRBÜZ tarafından yazılan bu haber, 2146 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

hüseyin toprak
ben o tarihler arası askerdim askerede mi gitmeyelim söyleselerdi gitmezdik yani illa o tarih olacakmış o zman bu mesleğe yıllarını veren insanlar ufak bir pürüz yüzünden eczacı ile tartışmış o tarihler arası çalışmamış olabilir bu insanın bu yaşında yapabileceği tek iş eczacı teknisyenliği ise bu insan ne yapacak 40 yaşından sonra lokantalarda garsonluk mu yapacak bunu farkında değiller mi bu insan ev gecindiriyo cocuk okutuyo yazık değil mi değil insanlara tuzu kuru olanlar sadece bi belge ile teknisyenlik yapacak biz bu meslekte yıllarımızı harcarken 6 ay kurs görmüş hiç bi eczanede çalışmamış insanlara güvenip mi ilaç içiçek bu millet yapılan bu şaçmalığa göz yummak anlamsız ..... biz belgele alamadık diye hırsız gibi tutuklanacağız ya yazıklar olsun yani.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.T.D. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.032 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]