27/Kasım/2012 - Anasayfa // Eczane Haber Haberi yazdır

2012 Yılı 4/B Sözleşmeli Diş Tabibi ve Eczacı Alımı Kurası

2012 Yılı 4/B Sözleşmeli Diş Tabibi ve Eczacı Alımı Kurası

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

  • Sağlık Bakanlığı alacağı sözleşmeli personel listesini açıkladı

·         Sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere 719’u diş hekimi, 243’ü eczacı olmak üzere 12 bin 78 sağlık personeli alınacak

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere 12 bin 78 sağlık personeli alınacak. Dört bin 928 kişi Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda, 4 bin 150 kişi Sağlık Bakanlığında ve 3 bin kişi de Türkiye Halk Sağlığı Kurumunda istihdam edilecek.

Alınacak 12 bin 78 sağlık çalışanının 719’unu diş hekimleri 243’ünü de eczacılar oluşturacak. Bu pozisyonunlar için 27 Aralık tarihinde notertarafından bilgisayar kurasıyla yerleştirme yapılacak. Diş hekimi ve eczacı adayları başvurularını, 03-07 Aralık tarihleri arasında

http://yonetim.sb.gov.tr

internet sayfasındaki PBS bölümünden yapabilecekler.

·         Diğer 11 bin 116 pozisyona ise aralık ayı içerisinde ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yapılacak. Başvuru tarihleri yine ÖSYM tarafından açıklanacak.

 

 

Sözleşmeli

 

pozisyon

Sağlık

Bakanlığı

Türkiye

Halk Sağlığı

Kurumu

Türkiye

Kamu

Hastaneleri

Kurumu

 

GENEL

 

TOPLAM

Diş Tabibi

 

62

657

719

 

ECZACI

 

 

 

243

 

243

Sağlık teknikeri

Eczane teknikeri

 

 

 

7

 

7

 

 

Kaynak:MEDİMAGAZİN 

SAĞLIK BAKANLIĞI İLANI

1) BAŞVURU VE KURA TAKVİMİ

1.  Kura başvuruları internet ortamında, http://yonetim.sb.gov.tr internet sayfasındaki Personel Bilgi Sistemi (PBS1–PBS2) bölümünden yapılacaktır.

2.  Başvurular, 03 Aralık 2012 Pazartesi günü başlayıp, 07 Aralık 2012 Cuma günü saat 18.00’ da sona erecektir.

3.  Kuraya başvuran adayların PBS başvuru formlarını imzalayıp notere onaylatarak, 12 Aralık 2012 Çarşamba günü saat 18.00’ e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğü Mithatpaşa Caddesi No: 3 Sıhhıye, 06434 ANKARA adresinde olacak şekilde APS veya özel kargo ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir. Elden teslim edilen formların, başvuru sahibinin bizzat kendisi veya noterden vekâlet verdiği kişi tarafından teslim edilmesi zorunludur. Aksi takdirde başvuru formu teslim alınmayacaktır.

4.  APS veya özel kargo şirketi ile gönderilen ya da elden teslim edilen başvuru formlarının Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.

5. Başvuru sahibinin imzası bulunmayan veya notere onaylatılmayan ve 12 Aralık 2012 Çarşamba günü saat 18.00’ den sonra gelen başvuru formları geçersiz kabul edilip kuraya dâhil edilmeyecektir.

6.  Onaylı tercih formu ile PBS kayıtlarındaki tercihler arasında farklılık bulunduğu takdirde adayın tercihleri geçersiz sayılacaktır.

7.   Kura, 27 Aralık 2012 Perşembe günü noter tarafından bilgisayar ortamında yapılacak olup (yer ve saati daha sonra duyurulacaktır), kura sonucu http://yonetim.sb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

(2) BAŞVURU ŞARTLARI

1.  Bu kuraya başvuran adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasındaki, aynı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7’nci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yer alan şartları taşımaları gerekmektedir.

2.  Diş Tabibi pozisyonlarına başvuran adayların, 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’un 30 ve 31’inci maddelerinde belirtilen şartları, Eczacı pozisyonlarına başvuran adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’un 2 ve 3’üncü maddelerinde belirtilen şartları da taşımaları gerekmektedir.

(3) AÇIKLAMALAR VE UYARILAR

1.    Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya bu kılavuzdaki pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

2.  Diş Tabibi ve Eczacı pozisyonlarına yerleşenlerin göreve başlayabilmeleri için, diplomalarının Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş olması zorunludur.

3.   Adayların, yerleştirildikleri hizmet birimlerinde göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, sunmaları gereken belgeler ve diğer bilgiler kura sonucunun açıklanmasını müteakip, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun www.thsk.gov.tr ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun www.tkhk.gov.tr internet sitelerinde ilanen duyurulacaktır.

4.  Kura sonucu yerleşenlere, Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarınca yerleştirme sonuçları ve atama işlemleri için ayrıca bir belge gönderilmeyecektir.

5.    Yerleştirilenlerden, başvuru şartlarını taşımayan, şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adayların atama işlemleri yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların, sehven kuraya dâhil edilmiş veya atanmış olsalar dahi atamaları iptal edilecektir.

6. Yerleştirilenlere, göreve başlamadan önce karşılıklı yer değiştirme imkânı tanınmayacaktır.

7.  Yerleştirme sonucu göreve başlayanlar, dışarıda kazanç getirici başka bir iş yapamayacaktır.

İLANEN DUYURULUR

26.11.2012
Cemil ATEŞ tarafından yazılan bu haber, 2598 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

halit
eczacı teknisyenleri için başvur ne zmn olacak
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Eczane Haber Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.032 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]