13/Ekim/2012 - Anasayfa // Eczane Haber Haberi yazdır

Vatandaş devlet hastanesi dışında para ödemeyecek

Vatandaş devlet hastanesi dışında para ödemeyecek

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, muayenehanelerin kapatılması nedeniyle tıp fakültelerinden hocaların ayrıldığı iddialarına "Kan kaybı yok. Hâlâ Avrupa'daki ortalamanın üzerindeyiz.

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

 
 Sağlık Bakanı Recep Akdağ, muayenehanelerin kapatılması nedeniyle tıp fakültelerinden hocaların ayrıldığı iddialarına "Kan kaybı yok. Hâlâ Avrupa'daki ortalamanın üzerindeyiz. Sadece dengesiz dağılım var" karışılığını verdi. Akdağ, "Vatandaşın devlet hastanesinden hizmet almak için dışarda bir yere gidip para ödemek zorunda kalacağı bir sistemi kabul edemeyeceklerini, Başbakan'm talimatının da bu yönde olduğunu" söyledi.
 
 
YENİ BİR ÇALIŞMA ZORUNLU HALE GELDİ 

Akdağ, daha önceki çalışmayı da YÖK ile birlikte yaptıklarını belirtirken, yargı kararlarından sonra ortaya çıkan tablonun düzeltilmesi için yeni bir çalışma yapılmasının zorunlu hale geldiğini kaydetti. Bakan Akdağ, bunun için de yine YÖK ve tıp fakülteleriyle birlikte ortak çalışma yapacaklarını ve çözüm bulunacağını bildirdi.

Üniversite dışında hocaların muayenehane açması, ancak buradan alman paraların üniversitenin döner sermayesi üzerinden pay edilmesi gibi önerilere soğuk bakan Akdağ, 'Vatandaş, devlet hastanesine gittiğinde, tekrar dışarıya gidip para ödeyerek sağlık hizmeti almayacak. Üniversite hastanesindenhizmet almak için böyle bir zorunlulukla karşı karşıya kalmayacaktır. Geri adım söz konusu değil" dedi. 

 
Saliha ÇOLAK / Haberturk
 
 
  
Google Grupları
İSTANBUL ECZANE TEKNİSYENLERİ DERNEĞİ
GRUBUNA ABONE OL
MESLEĞİN İLE İLGİLİ BİLGİLER
MAİL ADRESİNE GELSİN 
E-posta:
Bu grubu ziyaret et
 
 
  
Cemil ATEŞ tarafından yazılan bu haber, 2177 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Eczane Haber Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]