Medipol Üniversitesi Hastanesi'nin açılışı yapıldı

Medipol Üniversitesi Hastanesi'nin açılışı yapıldı

Bağcılar da Medipol Üniversitesi Hastaneler Kompleksi nin açılışını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra hastanenin içini gezdi

  • Facebook Hayran Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Google +

 
Medipol Mega Hastaneler Kompleksi hizmete açıldı. Açılış törenine Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra; Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik,İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fahrettin Koca ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kurdelayı 'Ya Allah Bismillah' diyerek kesti. Erdoğan daha sonra açılışını yaptığı hastane binasını gezdi. Bu arada açılışa katılan vatandaşlar, Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.

470 yatak kapasiteli Medipol Üniversitesi Hastaneler Kompleksi, Türkiye'nin ilk vakıf - üniversite hastanesi işbirliği modeliyle hastalarına, eğitim-araştırma hastanelerinin uzmanlığını ve özel hastanelerin hizmet kalitesini birleştirerek sunacak. ‘Burada Hayat Var' sloganı ile resmi açılışı yapılan hastane, tek çatı altında toplanan 4 ihtisas hastanesi ve hepsi alanlarının uzmanı akademik kadrosuyla tüm sosyo-ekonomik gelir grubundaki vatandaşlara hizmet verecek. 100 bin metrekare kapalı alanı ve 470 yatak sayısıyla Türkiye'nin en büyük özel sağlık kompleksi olan Medipol Üniversitesi Hastanesi, akıllı bina teknolojisi ve ileri tıbbi donanımı ile hem ulusal, hem de uluslararası sağlık sektörünün yeni referans merkezi olma hedefiyle faaliyete başlıyor. İhtiyaç duyulacak tüm sağlık hizmetlerini baştan sona bir arada sunacak olan hastane, sadece Türkiye'den değil, tüm dünyadan hasta kabul edecek. 

Medipol Üniversitesi Hastaneler Kompleksi, biri genel hastane, diğerleri; Onkoloji, Kalp-Damar Cerrahisi ve Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi olmak üzere 4 ihtisas hastanesinde; 470 yatak kapasitesi, 25 ameliyathane ve 126 yoğun bakım yatağı ile hizmet verecek. Türkiye'nin en fazla branş sayısına sahip özel sağlık yatırımı olan kompleks, kongre merkezi, araştırma laboratuarı, heliport alanı ve 5 katlı kapalı otoparkı ile ülkemizin en kapsamlı özel sağlık yatırımı olarak hizmet verecek. 

Hastaların kendilerini iyi hissedecekleri iyileştiren modern mimarisi ve özgün peyzaj ile de farklılaşan Medipol Üniversitesi Hastaneler Kompleksi, tıbbi donanımı ve teknolojik altyapısıyla öne çıkıyor. Türkiye'nin en iyi tıbbi donanımına ve teknolojik altyapısına sahip özel hastanesi konumundaki kompleks, dünyanın en son teknolojik altyapı üzerine kuruldu. HIFU teknolojisi, robotik cerrahi, hastaların ilaç seçimi, kontrol ve tesliminde kullanılan Pyxis'ın yanı sıra, hastanede ameliyathaneler de yeni nesil standartlara göre, kamera altyapısı üzerinden ve uzaktan erişilir kılındı. Ayrıca, Medipol Üniversitesi Hastaneler Kompleksi'nde yer alan MR, flash kardiyak CT, tomografi, mamografi, röntgen, anjiyo, ultrasonografi, PET ve SPECT gibi tıbbi cihazlar ileri teknolojinin son örneklerinden seçildi. 

CİHAN
 
 
 
Cemil ATEŞ tarafından yazılan bu haber, 2761 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İ.E.T.D. Duyuru Haberleri

Tümü

VİDEO GALERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI SERVİSİ

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Çalıştığınız Eczanede Kaç Teknisyen Bulunmakta

NÖBETÇİ ECZANELER

 

Paylaşım Platformu

© Copyright® İ.E.T.D. Tüm Haklar saklıdır

Adres : Yeni Mahalle Abdülhalik Renda Caddesi No:16/j Pendik / İSTANBUL
Tel :0850 302 60 62
Faks : 0850 302 60 62
Bu site 0.016 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]